Kaip pakeisti pažeistą Classen laminuotu grindų panele neišardžius visų grindų?

Kaip pakeisti pažeistą Classen laminuotu grindų panele neišardžius visų grindų?

Jei jau skaitėte mūsų straipsnį apie tai, kaip savarankiškai kloti Classen laminato grindis , tuomet žinote, kad tai vientisas elementas, kur kiekviena panelė tvirtinama prie gretimos Megaloc Aqua Protect užrakto sistemos pagalba. Atrodytų kad sugadinus vieną lentą, nelieka kitų galimybių, kaip tik išardyti visas grindis iki pažeistos vietos, pakeisti paneles ir vėl surinkti. Bet ne, jei mes kalbame apie Classen laminatą, tai visai nebūtina.

Paruošėme išsamias instrukcijas, mokomąjį vaizdo įrašą ir keletą praktinių patarimų, kaip greitai pakeisti pažeistą panele – visa tai padės sutaupyti daug nervų, laiko ir pinigų.

Raskite Classen grindų panele pakeitimui

Puiku, jei iš anksto pasiruošėte ekstremalioms situacijoms ir palikote kelias laminato lenteles rezerve. Atskiros Classen grindų kolekcijos keičiamos naujais pasiūlymais. Tai reiškia, kad po 3-5 metų galite neberasti tokio paties dizaino laminato.

Jei nėra atsarginių lentelių, čia yra keletas idėjų, kaip rasti pakaitalą, kad jis neišsiskirtu iš bendro vaizdo:

 1. Panele rinkitės ne iš savo laminato nuotraukos, o iš pavyzdžio. Iš nuotraukos labai sunku išsirinkti naujos panelės spalvos atspalvį. Be abejo, klojant grindis lieka keli laminato gabalėliai. Pabandykite juos rasti ir naudoti kaip pavyzdi parduotuvėje. Jei neliko gabalėlių, atsukite grindjuostę ir paimkite panele nuo kambario krašto. Nesijaudinkite, Megaloc Aqua Protect užrakinimo sistema leidžia kelis kartus surinkti ir išardyti laminatą nepažeidžiant spynų.
 2. Naudokite lemtute iš mažiau matomos kambario dalies. Jei sunku rasti tokio paties dizaino laminatą, galite padaryti taip: paimkite panele iš mažiau pastebimos grindų vietos – pavyzdžiui, po baldais – ir sukeiskite naują panele senoje vietoje.

Paruoškite  įrankius

Jums prireiks:

 1. Lygi ir ilga liniuotė tiesioms linijoms pažymėti.
 2. Pieštukas arba kreidelė.
 3. Įrankiai lenteliu pjovimui (daugiafunkcinis įrankis, rankinis diskinis pjūklas, renovatorius).
 4. Medienos klijai.

Na, žinoma, reikia naujos panelės, kuria pakeisite senąją.

Pažymėkite pjovimo linijas

Kad dirbtumėte tvarkingai, pirmiausia pieštuku ir nivelyru (liniuote) pažymėkite pjovimo linijas, o tik tada darykite pjūvius.

Nerekomenduojama paprasčiausiai nupjauti lamelę aplink perimetrą. Taip sugadinsite gretimų lentų užraktus. Siūlome schemą, kuri leis lengvai pašalinti pažeistą panele nepažeidžiant likusių grindų:

  1. Atsitraukite 15-20 cm nuo panelės galų ir išilgai nubrėžkite lygų segmentą, kuris lentą padalins per pusę.
  2. Nuo linijos kraštų nubrėžkite dvi linijas 45 ° kampu į lentos kampus.

   Išpjaustykite panele išilgai pažymėtų linijų

   Tai galima padaryti naudojant rankinį diskinį pjūklą.

   Pradėkite nuo vidurio linijos, tada eikite žemyn iki įstrižinių linijų. Įstrižas linijas nupjaukite ne iki galo, o palikdami 3-5 mm tarpą. Taip išvengsite gretimų lentelių pažeidimo.

   Darbo pabaigoje pašalinkite dulkes ir drožles. Taip jos nepaklius po panele ją išimant.

   Pašalinkite pažeistą panelę

   Į centrinę pjūvio liniją įstatykite atsuktuvą (ar bet kokį kitą įrankį, kuriuo galite nulenkti lentutę) ir pakelkite ilgąją panelės dalį.

Kad nesulaužytumėte gretimos lentos spynos, pirmiausia pakelkite dalį pažeistos panelės aukštyn, o tada atsargiai ištraukite. Tą patį padarykite su antrąja ilga dalimi, o tada su mažomis šoninėmis.

Paruoškite pakaitinę plokštelę

Jei įsigijote naują panelę, nepamirškite skirti laiko jai aklimatizuotis – palikite ją patalpoje 48 valandoms, neišimdami iš pakuotės. Po dviejų dienų galite pradėti dirbti su ja.

Atsargiai nupjaukite išsikišusius spynos kraštus iš trijų panelės pusių (vieno ilgio ir dviejų galų). Antroje ilgoje pusėje spynos nupjauti nereikia – ji prisijungs prie šalia esančios plokštės.

Galite pjaustyti aštriu peiliu, kaltu ar renovatoriumi. Jei tai nebus padaryta, naujoji panelė netilps į paruoštą vietą.

Įdėkite naują panele

Šonu su užraktu, sujunkite lamelę su ankstesnės eilės lentele, o likusias puses sutepkite klijais.

Paspauskite laminatą ir stipriai apkraukite jį 24 valandas, per tą laiką klijai išdžius ir laikys plokštę vietoje.

Aiškumo dėlei parengėme vaizdo įrašą, kuriame išsamiai parodome pažeistos plokštės keitimo procesą.

Classen grindys pasižymi ne tik atsparumu drėgmei, bet ir išoriniams pažeidimams: įtrukimams, trinčiai, įbrėžimams. Pastarąjį užtikrina LLT apsaugos nuo įbrėžimų technologija. Tai reiškia, kad grindų išvaizda nepablogės, jei po namus vaikščiosite su kulnais ar netyčia sudaužysite arbatos puodelį. Tačiau rimtesnėse situacijose – pavyzdžiui, numetus sunkų įrankį – ant grindų gali atsirasti įlenkimų ar gilių įbrėžimų, kurie sugadins visą išvaizdą.

Neskubėkite pirkti naujo laminato ar  kilimo, kad paslėptumėte defektą, o pasinaudokite mūsų patarimais, kaip pakeisti pažeistą laminatą.

Susiję straipsniai

© 2021 Vokiškos grindys. Visos teisės saugomos.