Kaip pasirinkti paklotą vinilinėms grindims?

Kaip pasirinkti paklotą vinilinėms grindims?

Profesionalus patarimai: kaip pasirinkti paklotą vinilinėms grindims?

Jei jau nusprendėte įsigyti vinilo grindis, tai tikriausiai susidursite ir su svarbiu pasirinkimu, kuris ateityje lems ar būsite patenkinti sprendimui įsigyti vinilines grindis. Geras paklotas – nematomas elementas po vinilo grindimis, kuriam mes neteikiame didelės reikšmės. Ir tai yra didelė klaida! Pakloto kokybė yra tolygi grindų naudojimo komfortui ir jų apsaugai.

Dėl atitinkamų kietumo ir elastingumo parametrų jis apsaugo nuo korozijos ir mikro pažeidimų. Kitaip tariant, paklotas veikia kaip amortizatorius, apsaugantis visą mūsų grindų dangą. Be stabilaus pagrindo pažeidžiamos grindų vietos, tokios kaip grindų užraktai, gali greitai susidėvėti. Verta rinktis patikimų gamintojų grindų paklotus, nes jie yra kokybės garantija. Nematomas ir nepastebimas grindų paklotas yra elementas, dėl kurio vinilo grindys ilgiau atrodo puikiai arba atvirkščiai, greitai susidėvi. Todėl, renkantis paklotą, verta sutelkti dėmesį į kokybiškus ir patikrintus produktus.

 Plaukiojančios grindys ir paklotas

Plaukiojančių vinilinių grindų pardavimai kiekvieną dieną didėja. „Click“ sistema – jungtis, tiesiog sujungiant plokšteles surakinimo būdų, dar vadinama „plaukiojančia“, yra puikus pasirinkimas jei norite kloti grindis patys. Yra įvairių tvirtinimo sistemų – 2G, 5G arba išskleidžiami užraktai, tokie kaip 5Gi.  Surinkimui nereikia įrankių, šio užrakto negalima kalti plaktuku. Šie užraktai gali būti naudojami su vinilo grindimis, kurios gali būti išdėstytos pagal eglutės raštą, o trumpo šono užraktas yra statmenai ir numušamas guminiu plaktuku. Nepriklausomai nuo jungties tipo, vinilo grindų užraktai yra labiausiai pažeidžiamos dėl jų tikslaus ir plono pripjovimo. Todėl, norint juos apsaugoti, svarbu, kad paklotas suteiktų stabilų ir tvirtą pagrindą, kuris atlaikytų visas apkrovas, tuo pačiu apsaugodamas plokšteles. Geras paklotas yra būtinas pagrindas.

Geras paklotas – patikrintas paklotas

Dinaminės apkrovos tyrimai

Prieš įšleidžiant į rinką, grindims atliekama dešimtys bandymų, nustatančių jų kokybę ir objektyvius parametrus. Geri paklotų gamintojai su malonumu pristato šių tyrimų rezultatus. Tai leidžia tiksliai nustatyti, kuris paklotas geriausiai atitinka Jūsų lūkesčius.

Yra keli parametrai, lemiantys pakloto kokybę, ilgaamžiškumą ir atsparumą. Pagrindinis vinilo grindų dangos parametras yra CS (jėga gniuždant). Tai yra veiksnys, lemiantis, kaip mūsų paklotas atlaiko statines apkrovas. Jo reikšmė išreikšta KPaSiūloma, kad vinilo grindims tinkamo pagrindo vertė būtų ne mažesnė kaip 200 KPa, tačiau rekomenduojama vertė yra 400 KPa. Kuo didesnis CS parametras- tuo geriau paklotas atlaiko dideles apkrovas ir jas sugeria. Dėl šios priežasties pagrindas apsaugo trapias grindų spynas nuo pažeidimų. Taip pat verta atkreipti dėmesį į atsparumą gniuždymui, tai yra DL, kuris mums pasako apie dinaminės apkrovos ribą. Bandymas susideda iš tos pačios jėgos cikliško spaudimo atramai. Kai tarpinė jėga sutankinama 0,5 mm, bandymas nutraukiamas ir grindų atsparumo ciklų skaičius lemia jo atsparumą. Pagal standartą ciklų turėtų būti daugiau nei 10 tūkst.

Ištvermės testas (kėdės testas)

Pagrindinis grindų sistemų bandymas ir ilgaamžiškumo testas (kėdės testas). Tai pats reikliausias testas, lemiantis visos grindų sistemos – grindų ir plokščių – ilgaamžiškumą. Jis naudojamas tikrinant medžiagos parametrus realaus pasaulio modeliavimo metu. Kaip atrodo toks tyrimas? Mėginys ruošiamas pagal standartą –  pagrindas, paklotas ir grindys. Specialiai sukurta mašina, susidedančia iš besisukančios platformos, prie kurios pritvirtinamas mėginys, o tada per atitinkamo tipo ratus uždedamas 90 kg svoris. Platforma sukasi tūkstančius apsisukimų, keičiant sukimosi kryptį kas 60 ciklų. Norint gauti rezultatą, leidžiantį mėginiui priskirti bent 32 naudingumo klasę, išbandyti elementai turi atlaikyti net 25 tūkst. ciklų.

Akustinė izoliacija

Kitas svarbus parametras, į kurį reikia atsižvelgti, yra garso izoliacija. Yra dviejų tipų akustinis triukšmas. Atspindimas triukšmas – triukšmas vaikščiojant grindimis bute (RW) garso sugiariamumas ir praeinantis triukšmas – girdimas triukšmas, kurio šaltinis yra už buto ribų.

Vinilo grindų atveju gamintojai užtikrina tik praeinančio triukšmo izoliaciją. Taip yra dėl to, kad žingsnių triukšmas apskaičiuojamas procentais, kiek tam tikra medžiaga mus apsaugo nuo garso geriau nei kontrolinis (bazinis) produktas – polietileno putų paklotas. Bėda tame, kad putų polietilenas visiškai netinka vinilo plokštėms, todėl nėra prasmės nurodyti šio parametro vinilo paklotams. Daugiasluoksnių grindų gamintoju asociacija (MMFA) nerekomenduoja atspindėto triukšmo (RW) bandymo vinilo paklotams, taip pat nėra specialaus tam skirto bandymo standarto.

Reikėtų pabrėžti, kad žingsnių triukšmas yra pirmoji problema, su kuria susiduria laminuotu grindų savininkai. Vinile praktiškai nėra barškėjimo, o pačios grindys yra tokios tylios, kad toks bandymas nereikalingas. Tuo pačiu metu skleidžiamas triukšmas prasiskverbia per lubas ir girdimas patalpoje po grindimis. Neįmanoma visiškai pašalinti grindų triukšmo, tačiau jį galima žymiai sumažinti pasirinkus tinkamą apatinį sluoksnį. Perdavimo triukšmo mažinimą (IS), susijusį su prasiskverbimu per grindis ir lubas, gamintojai nurodo decibelais. Kuo didesnė vertė, tuo geriau produktas apsaugo mus nuo erzinančių žingsnių garso virš mūsų esančiame kambaryje. Geriausi rinkoje esantys paklotai turi apie IS – 20 dB . Triukšmo mažinimo lygis matuojamas naudojant specialiai sukurtus bandymo metodus (pvz., EN 16205 metodas).

Atsparumo ugniai klasė

Jei mes kalbame apie negyvenamąjį objektą, tada ypač svarbus parametras yra atsparumo ugniai klasė. Bandant ir nustatant grindų sistemos atsparumą ugniai, atsižvelgiama į silpniausią sistemos grandį. Paprastai vinilo grindys atitinka BFL klasę ir yra ugniai atsparios, praktiškai nedegios. Poliuretano-mineraliniai pagrindai taip pat priklauso šiai klasei. Norėdami investuoti į komercinius pastatus, ieškokite BFL S1 klasės paklotų. Kiti paklotai yra įvertinti EFL, todėl yra nedegūs, tačiau gali palaikyti ugnį.

Mineralinis poliuretano pagrindas – idealiai tinka vinilui

 Vinilo grindys yra dažniausiai pasirenkama medžiaga, be porceliano keramikos, jei namuose yra šildomos grindys. Tai palyginti plonos plokštės, kurios gerai praleidžia šilumą, todėl rekomenduojamos ir šildomoms grindis. Tačiau turime nepamiršti, kad kai montuosime vinilo grindis su užraktu, jų šilumos laidumas priklausys ne tik nuo pačių grindų parametrų, bet ir nuo jam pasirinkto pagrindo. Tik geriausias apatinis sluoksnis suteiks komfortą naudojant šildomas grindis. Geriausias paklotas yra raktas į tylų, saugų ir efektyvų grindų šildymą. Todėl sutaupyti ant pakloto neįmanoma. Šildomos grindys turi labai mažą šiluminės varžos koeficientą. Tai reiškia, kad šildydami namus galime sutaupyti daug pinigų.                                                                                                                                        

Būtent tik nuo pakloto priklauso  kiek danga atitiks jūsų reikalavimus. Tai yra pagrindas, lemiantis ar grindys bus tokios geros, kaip žada gamintojas. Geras paklotas po grindimis gali kainuoti iki 10 EUR/m2. Ar verta tiek investuoti? PUM (poliuretano mineralų) paklotai rinkoje pasirodė neseniai. Jie yra atsparesni slėgiui (ritinėliai yra labai sunkūs), dėka to jie saugo grindis, to dėl labai mažos šiluminės varžos jie idealiai tinka šildomoms grindims.

Mus dominantis parametras šiuo atveju yra šilumos perdavimo varža ( ). Jei šildomos grindys, mes turime rasti paklotą su tinkamais parametrais. PUM (poliuretano mineraliniai) paklotai idealiai tinka šildant grindis. Geriausi iš jų turi šiluminę varžą R-0,006 m2 K / W. Pakloto pasirinkimas yra labai svarbus. Nuo grindų savybių priklauso ne tik mūsų grindų patvarumas, bet ir komfortas, šiluma bei akustika.

Kokį paklotą pasirinkti vinilo grindims?

 Paprastai renkantis pagrindą reikia vadovautis techniniais duomenimis, o jei mums sunku juos suprasti, rinkitės gero gamintojo produktą. Europos gamintojai ir tokie prekės ženklai kaip „Classen“, „Ewifoam“ užtikrina, kad paklotas atitiktų ant pakuotės nurodytus standartus. Svarbu būti labai atsargiems su produktais iš Azijos, nes jie dažnai nėra tikrinami, o jų savybės yra tik deklaratyvios ir mažai susijusios su realybe. Vinilo grindys yra ploni gaminiai su tiksliai išpjautomis spynomis. Todėl jiems reikalingas specialus paklotas, kuris ne tik užtikrins akustinį komfortą, bet ir padidins grindų šildymo efektyvumą bei veiksmingai apsaugos vinilines grindų spynas.

3in1 apatinis sluoksnis – su integruota folija ir juostele

Labai geras pasirinkimas vinilinėms grindims yra PUM (poliuretano mineralinis) paklotai, jie gali būti naudojami šildant grindis, o tai dėl labai mažo atsparumo šilumos perdavimui koeficiento tikrai sumažina išlaidas, susijusias su namo šildymu. Toks pirkinys atsiperka po kelių šildymo sezonų, jau nekalbant apie greitesnį kambario įšilimą. Vinilo plokštėms tenka ieškoti specialių paklotų, kurie dažnai papildomai pažymėti „Vinil“. Pripažintų gamintojų pasiūloje yra paklotų ir su sistema „3 in 1“ (pagrindas, folija, lipni juosta). Šie trys elementai yra integruoti, todėl juos kloti tampa labai paprasta.

PUM paklotai

Pastaruoju metu rinkoje atsirado PUM paklotas, kuris dėl savo kietumo savybių (550 kPa) viršija vidurkį, leidžia naujas grindis kloti tiesiai ant senų plytelių, kurių siūlės yra standartinio pločio. Tai labiausiai gniuždymui ir lenkimui atsparus pagrindas, specialiai sukurta naujausios kartos vinilinėms grindims – SPC / RIGID. Tokių paklotų galima rasti ženklo „Arbiton“ pavadinimu „Multiprotec Hardlay“ pasiūlyme.

Vinilinių grindų montavimas ant senų plytelių

Kai kuriuose paklotuose galite rasti žymėjimą „Antislip“. Tai reiškia, kad ant pagrindo gamykloje užtepamas plonas klijų sluoksnis, siekiant dar labiau išlaikyti grindų sistemos stabilumą, neleidžiant plokštėms slysti ant pagrindo paviršiaus. Nesvarbu, ar toks paklotas mūsų atveju yra būtinas ar ne, verta įsiklausyti į gamintojo rekomendacijas. Todėl prieš įsigydami paklotą turėtumėte perskaityti gamintojo rekomendacijas.

Jei nerimaujate dėl aplinkos! Pasirinkite paklotus su „Blue Angel“ etikete. Trys „Arbiton“ vinilo grindų paklotai („Multiprotec Vinyl Click Antislip“, „Multiprotec Vinyl Click“ ir „Multiprotec Vinyl Click Hardlay“) gavo šį svarbiausią ir seniausią pasaulyje aplinkosaugos sertifikatą. „Ewifoam“ vinilo pagrindai taip pat turi šį prestižinį sertifikatą. Produkto sertifikavimo procese vertinami šie veiksniai: žaliavų taupymas, taršos kiekio sumažinimas arba ribojimas, triukšmo mažinimas, atliekų kiekio pašalinimas arba sumažinimas ir jų pakartotinio naudojimo galimybė. Mėlynasis angelas yra signalas informuoti vartotoją, kad tam tikras produktas yra saugesnis už kitus tos pačios rūšies produktus. „Blue Angel“ pažymėti gaminiai turi labai mažą garavimo greitį, kad būtų užtikrintas sveikas patalpų klimatas.

Kokių vinilo paklotų reikėtų vengti?

Pirmiausia tų, kurių gamintojai nežinomi. Rinka yra prisotinta iš Kinijos importuotų gaminių, kurių savybės neatitinka jokių standartų. Jie neturi savo gaminių techninių duomenų lapų, o jų naudojimas gali ne tik sugadinti mūsų grindis, bet ir padaryti mums rimtą teisinę žalą (pavyzdžiui, komercinių pastatų statybos atveju). Be to, jei tokios grindys bus pažeistos eksploatacijos metu, jos praras gamintojo garantijos. Todėl turėtumėte pasirinkti gerai žinomų, autoritetingų Europos prekių ženklų gaminius.

Antra, venkite produktų, kuriuose yra prie pagrindo priklijuotas polietileno paklotas. Parduodamos kaip 2 in1 plokštės su priklijuotu paklotu yra geras pasirinkimas tik iš pirmo žvilgsnio. Lengvas surinkimas vilioja. Bet tiesą ta, kad mes gauname vidutinišką vinilo plokštę ir labai prastą pagrindą. Plokštės su priklijuotu paklotu taip pat neužtikrina pakankamo stabilumo visoms grindims. Atrama nesaugo jautriausių plokščių elementų – spynų, nes dažniausiai po spynomis tiesiog nėra pakloto. Paklotas nukreipia slėgio jėgą ir paskirsto ją didesniame plote. Jei po plokšte priklijuotas paklotas neperduoda slėgio jėgos, visos apkrovos daug kartų padidėja ir daug lengviau sugadinti grindis. Tokios grindys su priklijuotu paklotu yra labai prastos kokybės, nepateisina lūkesčių, lengvai sugadinamos. Būtent dėl ​​to geras paklotas yra labai svarbus klojant vinilines grindis

IXPE putplasčio pagrindas po vinilo grindimis – matomi spynų ir paviršiaus pakėlimo pažeidimai po 20 mėnesių naudojimo.

Ar geras paklotas turi būti to pačio prekės ženklo kaip grindys?

Renkantis vinilo grindis, labai dažnai pasirenkame to paties gamintojo paklotą. Tai lengvas pasirinkimas, kurį mums dažniausiai siūlo pardavėjai ir tai geras sprendimas. Kartais gamintojai pakoreguoja garantijos trukmę, atsižvelgdami į tai, ar naudojame visą sistemą iš to paties tiekėjo grindų priedų. Tačiau verta žinoti, kad teisiškai neįmanoma atmesti garantijos dėl kito gamintojo paklotos naudojimo. Žinoma, jei jis atitinką vinilo grindų gamintojo nustatytus standartus. Paprastai verta pasirinkti vinilines grindis iš to gamintojo, kuris taip pat gamina ir paklotus. Tai reiškia, kad šis gamintojas specializuojasi grindų sistemų gamyboje ir praleidžia daug laiko bei pastangų bandydamas ir tobulindamas savo gaminius.  Turėtumėte pasitikėti specializuotų nepriklausomų parduotuvių ekspertais arba savarankiškai palyginti pakloto savybes ir rinkdamiesi vadovautis objektyviais kriterijais.

Geras pagrindas vinilo grindims

Geras pagrindas yra toks pat svarbus kaip ir medžiaga, iš kurios jis pagamintas. Šio elemento nereikėtų nuvertinti vien todėl, kad jis yra nematomas. Grindų paklotai atlieka milžinišką darbą, kurio dėka galime ne tik džiaugtis gražiomis grindimis daugelį metų, bet ir sumažinti sąskaitas už šildymą ar mėgautis namų tyla. Kiek kainuoja paklotai? Pigiausi vinilo grindų paklotai, kurie atliks savo vaidmenį ir bus savotiškas kompromisas tarp kokybės ir kainos kainuoja apie 3-4 EUR/m2 . Geriausi produktai yra aptariami poliuretano mineraliniai paklotai. Kurių kainos būna nuo 5 EUR /m2, ir šiuo atvejų mes turime 100% kokybės garantiją.

Paklotų yra daug ir jie gali būti pagaminti naudojant skirtingas technologijas. Svarbiausia yra geras paklotas, pritaikytas mūsų poreikiams.

Susiję straipsniai

© 2021 Vokiškos grindys. Visos teisės saugomos.